Oštra i odlučna igra domaćina u odbrani sa jedne i naša loša i porozna odbrana sa druge strane, rezultirali su da Leotar već u 17.minutu ima značajnu prednost 11-5.
Rijetko kada smo za 17 minuta primili 11 golova. Jednostavno u prvom dijelu prvog poluvremena ništa nije funkcionisalo.
Nakon što smo sa igračem manjem napravili mini seriju 1-3, ekipa je živnula i počeli smo da igramo sve bolje i angažovanije.
Plod takve igre bio je rezultat 13-11 u 26.minutu.
Do kraja poluvremena promašili smo penal i čistu kontru pa su domaćini otišli na odmor sa prednošću 14-11.
U drugom poluvremenu zaigrali smo odlučnije i uspjeli u 39.minuti da dođemo na 17-16.
U tim trenucima izgledalo je da imamo više snage i svježine od domaćina i da ćemo prelomiti utakmicu.
Međutim, slijedi serija Leotara od 4-0 za nedostižnih 21-16 u 44.minutu.
Očajno smo odigrali te 4 minute, kada smo u igri bez golmana na golu, nakon tehničkih grešaka primili 2 lagana gola.
Imali smo dovoljno vremena da se konsolidujemo i vratimo u igru, ali večeras nismo bili pravi za takav preokret.
Do kraja utakmice uglavnom se igralo gol za gol, a konačan rezultat bio je 30-26.
Bilo je ovo sigurno jedno od najlošijih izdanja naše ekipe u posljednje dvije sezone.
Čestitamo Leotaru na zasluženoj pobjedi, a mi se okrećemo nedeljnom derbiju 7.kola kada nam dolazi visočka Bosna.