Večeras smo u Banjaluci u prelijepoj sportskoj atmosferi savladali dosadašnjeg lidera Borca.
Trener Doborac perfektno je pripremio ekipu i možemo reći da smo odigrali skoro pa savršeno poluvrijeme.
Odlična odbrana, raznovrsni napadi, disciplina u igri, jednostavno bili smo dominantni prvih 30 minuta.
Poveli smo 0-2, nakon serije 0-4 u 10.minuti imali 2-7. Najveću prednost ostvarili smo u 14.minuti kada je bilo 3-10.
Dozvolili smo u ovom dijelu igre samo jednu seriju Borca od 2 vezana gola.
Na poluvrijeme smo otišli prednošću 9-15.
U drugom poluvremenu u većem dijelu ponovili smo igru iz prvog dijela.
Trener domaćih pokušao je izmjenama da osvježi svoju ekipu i promjeni tempo utakmice, ali na svaki njegov potez imali smo adekvatan dogovor.
U 52.minuti imali smo i +8, 15-23.
Uslijedila je serija Borca 3-0 za rezultat 18-23, ali smo do kraja ipak uspjeli utakmicu privesti kraju bez prevelike drame.
Čestitamo Borcu na fer i korektnoj igri, a mi se okrećemo novom meču u srijedu.
Posebno veliko HVALA najboljim i najvjernijim navijačima koji su i večeras u velikom broju došli iz Gračanice!