Početno ispitivanje snaga donosi dva izjednačenja, a onda se u 10.minuti odvajamo na 4-2.
Igrala se 13.minuta kada gosti zovu prvi time-out jer nisu imali rješenja u napadu na našu u tom periodu dobru odbranu, a rezultatsku ravnotežu održavali su zahvaljujući golmanu Mihajloviću koji je odbranio 2 penala.
Sa dva vezana gola idemo na +4, ali se Brčaci ne predaju pa je u 24.minuti minimalnih 9-8.
Minut kasnije trener Doborac poziva time-out, kod rezultata 10-9.
Do kraja poluvremena bolja igra naših momaka za skor prvog poluvremena 14-10.
Drugo poluvrijeme otvaramo pogotkom, ali Lokosi se ne predaju pa sa dva vezana gola dolaze na -3.
Imali su gosti priliku dodatno smanjiti našu prednost, ali smo se uspjeli odbraniti pa sa dva uzastopna pogotka otići na 19-14 u 40.minuti kada trener Filipović zove 2.time-out.
Nakon što smo prokockali zicer na 20-14, gosti prave seriju 0-3 i u 45.minutu je 20-17.
Nervoza se uvlači u naše redove, a Lokosi u zadnjih 15 minuta igraju izvanredno.
Solidnom odbranom koja je iscrpljivala naše igrače i brzim efikasnim centrom u napadu u samom finišu dolaze na 25-24.
Ipak u zadnju minutu uspjevamo ući sa nedostižnih 27-24, a gosti uspjevaju samo ublažiti poraz.
Moramo priznati da se Lokomotiva večeras predstavila u odličnom svjetlu, ali i da smo mi zasluženo slavili jer smo imali prednost od prve minute.