Sinoć u Pragu, Dukla je opravdala ulogu favorita i sasvim zasluženo slavila sa 5 golova razlike.
U utakmicu smo ušli dosta nervozno sa previše respekta prema renomiranom protivniku.
U samom otvaranju kod rezultata 1-0 promašili smo i penal.
Međutim, vrlo brzo smo shvatili da se možemo nositi sa Česima i u 20.minuti kod rezultata 7-7, imali smo napad za vođstvo, ali je šut Tufekčića zaustavila prečka.
Nakon toga, imamo neshvatljiv pad koncentracije koji je rezultirao serijom 4-0, pa su domaćini neočekivano imali značajnu prednost nakon prvih 30 minuta.
Početak drugog dijela, donosi nastavak “crne serije”, te na semaforu bilježimo visokih 13-7.
Od tog momenta zaigrali smo mnogo bolje.
Serijom 0-4 dolazimo na 14-12 u 39.minuti kada nismo realizovali napad za smanjenje prednosti na -1.
Slijedi rovovska borba gdje ekipe naizmjenično postižu po gol-dva i zadnji puta smo blizu Dukle kod rezultata 22-19.
Tada trener domaćina poziva time-out na vremenu 53,15.
Slijedi period koji je ponovo u znaku domaćina koji nakon serije 4-0 u 58.minuti ima maksimalnih 26-19.
Ipak sama završnica pripada nama i sa dva vezana gola smanjujemo na 26-21, što je nezahvalan, ali aktivan rezultat.
Svi igrači u predhodna tri dana, bili su maksimalno posvećeni ovom meču, i svi zajedno dali su svoj maksimum da ostvarimo što bolji rezultat i reprezentujemo naš klub.
U revanšu bićemo jači za Džinovića i uz našu vjernu publiku vjerujemo da možemo savladati Duklu.
Posebno poglavlje ove 16 godina čekane priče predstavljaju naši navijači.
Stotinjak Gračanlija uputilo se na 940 kilometara dug put da budu uz nas i da nam pruže podršku.
Veliko HVALA!
Takođe, na tribinama Slavia Hale, bilo je i naših navijača koji žive i rade u inostranstvu.
Domaćini nisu bili pretjerano zadovoljni rezultatom, jer dobro znaju kakva ih atmosfera čeka u Gračanici.
Posebno su bili oduševljeni našim navijačima i njihovim ponašanjem, te korektnom i gromoglasnom navijanju.