U prelijepoj sportskoj atmosferi naši momci su večeras zasluženo slavili u Bugojnu.
Domaćini su poveli 2-0, mi smo napravili preokret za 2-3, nakon čega opet vode domaći sa 4-3.
U 11.minuti Iskra prvi puta ima +2, a bilo je 6-4.
U nekoliko navrata Bugojanci su imali +2, ali nisu uspjeli da se odlijepe.
Dobar dio prvog poluvremena Iskra je bila u vođstvu, a mi smo držali priključak i vrebali svoju šansu.
Tek u finišu prvog dijela odigrali smo malo bolje, te smo u zadnjih 5 minuta napravili mini seriju 1-4 i na odmor otišli minimalnom prednošću 13-14.
U drugom poluvremenu, na terenu je postojala samo jedna ekipa, ona gostujuća.
Izvanredna prava muška odbrana i efikasan napad proizveli su igru u kojoj smo konstantno povećavali prednost.
U 36.minutu imamo prednost 15-19, a nakon serije 0-4 u 53.minutu bilo je nedostižnih 20-27.
Najveću prednost imali smo na 21-29, odnosno 22-30.
Do kraja su domaćini sa dva vezana gola ublažili poraz.
Moramo istaći izvanredno korektnu publiku u Bugojnu, kao i ekipu Iskre, za koje ćemo se pobrinuti da imaju iste uslove i doček u Gračanici.
Naravno i večeras sa nama su bili najvjerniji za koje više nemamo adekvatne riječi, pa ćemo po običaju reći veliko hvala!