Večeras smo u Živinicama ostvarili vrijednu pobjedu i održali korak sa Borcem i Bosnom u borbi za sami vrh.
U izvanrednoj atmosferi koju su stvorili navijači oba kluba, vodila se bespoštedna, rovovska bitka.
Sve do 12.minuta, ekipe su se smjenjivale u vođstvu, a igralo se gol za gol.
Nakon toga slijedi 6 furioznih minuta naše ekipe i serijom 0-4 odlazimo na 7-10 u 18.minuti.
U 22.minuti imamo maksimalnih 8-12, kad ne realiziramo čistu kontru, pa se Konjuh ubrzo vraća na 11-13.
Ipak u posljednjem napadu izborili smo penal i isključenje protivničkog igrača, za rezultat poluvremena 11-14.
U drugom dijelu Konjuh igra mnogo angažovanije i bolje.
Narandžasti su pojačali odbranu, njihovi napadi postali su duži sa manje tehničkih grešaka.
Kao plod takve igre u 35.minuti utakmica je u egalu 14-14, a u 40.minuti Konjuh vodi 16-15.
Podižu domaći svoju prednost na 18-16 u 43.minuti, a posljednji put su u vođstvu u 44.minutu kada je bilo 19-17.
Od 46. do 56.minute na terenu je bukvalno postojala samo jedna ekipa, naša.
Izvanredna odbrana i efikasan napad, uz istina i par promašaja donio nam je toliko željenu prednost.
Konjuh je u tim trenucima djelovao nemoćno i nije imao snage da se kao u predhodnim mečevima vrati u igru.
Serijom 0-5, rješili smo sve dileme oko pobjednika, ovog velikog derbija. Konjuh je na kraju postigao gol za konačan rezultat 20-22.
I večeras su sa nama bili fantastični navijači iz Gračanice kojima posvećujemo i ovu pobjedu.