Večeras smo u Gračanici gledali vrlo slabo prvo poluvrijeme u kojem su se ekipe nadmetale u greškama.
Gosti su rezultatski egal održavali do 13.minute i rezultata 4-4, nakon čega prvi puta idemo na +2.
Zahvaljujući ponajprije našoj brzopletoj igri u napadu, Vogošćani poravnavaju na 8-8 u 24.minuti.
Nakon toga, serijom 3-0 odlazimo na odmor sa najvećom prednošću od +3.
Drugo poluvrijeme u otvaranju bilo je vrlo slično prvom, a onda slijedi puno bolja igra do tada rezervisane Vogošće.
Osjetili su gosti da večeras nismo na nivou i da bi mogli do bodova.
Stojanović i Savić zatvorili su puteve do svog gola, svaki naš napad bio je nekako “na pola”, a sa druge strane Vogošćani su bili sve efikasniji.
Serijom 0-5, gosti u 42.minutu zasluženo dolaze do prednosti 12-14.
U 44.minutu na 14-16 imaju napad i za +3, ali ga ne koriste.
Od tog momenta naši igrači kao da se bude i igraju odlučnije, a tada se budi i gračanička publika.
Radimo seriju 4-0 i u 49.minuti ponovo imamo prednost 18-16.
Trener gostiju Sirćo uzima time-out i Vogošća nakon toga ponovo poravnava, te ima i napad za vođstvo.
Ipak posljednjih 9 minuta igramo puno bolje i serijom 4-0 rješavamo pobjednika za na kraju, sobzirom na viđeno, previsoku pobjedu.
U samom susretu imali smo 9 penala, od čega smo promašili 5, a mladi Dželilović je pred sam kraj, kada se rezultat “lomio”, realizovao dva bitna penala koji su dali sigurnost našoj ekipi.
Nadamo se da ćemo u subotu biti puno bolji jer ovakvom igrom teško da ćemo parirati boljem i odlučnijem protivniku.