U protekla dva dana naša kadetska reprezentacija (igrači rođeni 2002.g. i mlađi) učestvovala je na pozivnom turniru u sklopu priprema za predstojeće Evropsko prvenstvo B-divizije koje se igra u januaru 2020.g.
Svoju prvu zvaničnu utakmicu, kadeti su odigrali u jučerašnjem programu, protiv selekcije Srbije i upisali častan poraz 27-31.
Koštalo nas je slabo prvo poluvrijeme (12-18) i bolja uigranost istočnih susjeda.
U drugom dijelu uspjeli smo doći na zaostatak od -2, ali su momci iz Srbije uspjeli zadržati vođstvo i na kraju zasluženo pobjediti.
U drugom meču, bez većih problema, ubjedljivo je savladana reprezentacija Bugarske rezultatom 46-25.
Današnji program, počeo je susretom protiv selekcije Makedonije 2.
Cijelu utakmicu, naši momci bili su dominantni, diktirali su tempo, bili u vođstvu sve do rezultata 28-23 u 53,16 min.
Onda smo neshvatljivo pali, ponestalo je koncentracije i sreće, a kako to u sportu biva uslijedila je kazna.
Uporni i rastrčani domaćini su serijom 0-6 za nepunih 7 minuta, preokrenuli rezultat i slavili rezultatom 28-29 protiv sigurno bolje i kvalitetnije selekcije.
Bilo je ovo korisno iskustvo za naše momke i dobro je da se ovakva utakmica dogodila na rezultatski, nebitnom turniru.
U posljednjoj utakmici turnira, naši momci sastali su se sa selekcijom Makedonija 1 i pokazali svoj pravi kvalitet.
Ostvarena je pobjeda rezulatatom 38-32 u utakmici u kojoj smo dominirali čitav susret.
Stručni štab Toni Čolina, Ermin Bajrić i Haris Galijašević nakon dva kratka okupljanja u Zavidovićima i Bugojnu, mogli su i kroz zvanične utakmice sagledati potencijal sa kojim raspolažemo, a sigurno da pored ovih 18 momaka koji su putovali u Skoplje, imamo bar još 10-tak isto tako kvalitetnih mladih igrača koji predstavljaju budućnost BH rukometa.