U pravoj sportskoj atmosferi koju su napravili navijači oba kluba, odigran je jedan od derbija 14.kola.
Početak utakmice bolje otvara naša ekipa i u 11.minuti imamo vođstvo 2-4. Maglaj se vraća pa u 21.minutu ima prednost 8-7.
Do kraja poluvremena igra se gol za gol, u našem zadnjem napadu Tomić nije realizovao penal, a Maglaj pogađa za 14-12.
U drugom dijelu domaćini sve do 37.minute održavaju +2 kada je bilo 18-16, a tada slijedi naša serija 0-4 i vođstvo 18-20 u 42.minutu.
Klupa Maglaja poziva time-out, pa domaćini sa dva vezana gola poravnavaju, ali mi vraćamo vođstvo za 20-21.
Nakon toga, ekipe naizmjenično postižu po 2 gola, smjenjujući se u vođstvu, a mi poravnavamo u 51.minuti na 24-24.
Maglaj ponovo dolazi u vođstvo, prvo +1, mi poravnavamo, a zatim idu na +2, ali naši momci ponovo utakmicu dovode u egal za 27-27 u 57.minutu.
Do kraja utakmice Maglaj dva puta stvara preimućstvo, koje mi u našem zadnjem napadu nismo anulirali.
Domaćini su do kraja sačuvali loptu i na kraju zasluženo slavili.
Da je kojim slučajem rezultat otišao na našu stranu ne bi bilo nezasluženo.
Treba reći da je Maglaj u 38.minutu zbog tri isključenja ostao bez Omahića što je bio izvjesni hendikep za domaćina.
Međutim, večeras je Čičkušić imao svoju noć, pogodio je našu mrežu čak 18 puta, a realizovao je svih 7 penala, sa druge strane mi smo imali 2.
Čestitamo domaćinu na pobjedi, a nas u srijedu čeka još jedan derbi, protiv Slobode iz Tuzle.