Komšijski derbi u potpunosti je ispunio očekivanja prepune dvorane u Gračanici.
Očekivano, Sloboda se predstavila kao izuzetno kvalitetan protivnik i naši igrači su za ovu pobjedu morali ostaviti zadnji atom snage.
Početak utakmice bolje otvaraju naši momci i već u 9.minutu vode 5-2.
Međutim, Sloboda se brzo vraća pa je u 15.minuti rezultat poravnat na 7-7.
Do 21.minute igra se gol za gol kada je bilo 10-10, a onda mi pravimo mini seriju, da bi u 29.minuti imali i +3, a bilo je 15-12.
Brzopletim akcijama, vraćamo Slobodu u igru i poluvrijeme završava minimalnim vođstvom naše ekipe 15-14.
U drugom poluvremenu održavamo prednost od 2 razlike sve do 39.minute kada je bilo 20-18.
Slijedi serija Slobode 0-3 i gosti prvi i jedini puta vode 20-21, a igrala se 43.minuta.
Vrlo brzo vraćamo prednost na naš konto, ali Sloboda poravnava na 22-22 u 48.minuti.
I onda kao i puno puta u ovom prvenstvu slijedi velika, nezadrživa serija naših momaka i kad je u 55.minuti rezultat bio 27-22, svima je bilo jasno ko će večeras slaviti.
Do kraja utakmice bez velikih stresova sigurno smo utakmicu priveli kraju i zasluženo pobjedili tvrdu ekipu Slobode sa 29-25.
I večeras je gračanička publika bila velika podrška našim igračima.