U našem prvom pripremnom susretu gostovali smo u Tuzli.
U sastavu domaćina nije bilo ozlijeđenog Arnada Hamzića, ali su za crveno-crne nastupili lijevi bek Rashit Kayumov iz Rusije i golman Lazar Minić iz Srbije, koji su kao potencijalna pojačanja došli na probu u Slobodu.
U našem sastavu kao što smo najavili nije bilo povrjeđenog kapitena Adnana Tufekčića.
U otvaranju susreta napravili smo prednost 1-3, ali je Sloboda brzo uzvratila i prvi i jedini puta povela 5-4 u ovom susretu.
Nakon toga, slijedi bolja igra naših momaka, pa u 10.minuti imamo prednost 7-10.
Kod rezultata 8-12, trener domaćih Davor Kadić uzima time-out i Tuzlaci smanjuju na -1. Međutim, ponovo uzvraćamo, pa je rezultat na semaforu vrlo brzo 14-18.
Sloboda, veže seriju 3-0, ali u posljednjem napadu uspjevamo da odemo na +2, za rezultat poluvremena 17-19.
U drugom dijelu trener Doborac uvodi u igru Pejčinovića, Džinovića i Mehmedćehajića uz mnogobrojnije rotacije igrača u samoj igri.
Do 38.minute odlazimo na maksimalnih 19-24.
Nakon toga, Sloboda uzvraća sa dva vezana gola.
U 45.minutu rezultat je 23-27.
Uslijedile su dvije sjajne intervencije golmana domaćih Sidika Omerovića, pa Sloboda smanjuje na -2 i hvata priključak.
U tom periodu dakle ne koristimo igrača više, a u 51.minutu kod rezultata 26-28 trener Doborac uzima time-out.
Sedam minuta prije kraja povjerenje trenera Doborca dobija i Azer Musić, a nedugo zatim i Adis Šuša. Sa druge strane i trener Kadić rotira mlađe igrače Mehića, Torlakovića i Karahodžića.
Do kraja utakmice Sloboda ne uspjeva da poravna ili preokrene rezultat, te naša ekipa na kraju zasluženo bilježi pobjedu.
Opšte mišljenje je da smo večeras odlično trčali, igrali jaku i mušku odbranu, a u napadu imali i ideja i rješenja.
Sloboda je takođe vrlo korektno odigrala, a mali hendikep u igri bila je značajna minutaža igrača koji je večeras prvi puta igrao jednu zvaničnu utakmicu u ovoj postavi.
Utakmica je u potpunosti zadovoljila sve prisutne gledaoce, a treneri mogu biti zadovoljni prikazanim u ovoj fazi priprema.