Večeras u Gračanici bili smo svjedoci rovovske bitke dva izuzetno motivisana tima, koji su na terenu činili sve da se nađu na završnici KUP-a BiH.
Prvi su poveli gosti, ali su naši momci ubrzo preokrenuli rezultat.
Uslijedilo je novo poravnanje, a onda se igralo gol za gol sve do 16’ kada prvi puta imamo prednost od 2 gola razlike, a bilo je 6-4.
Prije toga, propustili smo šansu za takvo što, sa penala 2 minute ranije.
U 19’ Gračanica ima +3 i vodi 8-5, ali se ni ekipa Izviđača ne predaje, igrajući hrabro i angažovano, pa gosti ponovo spuštaju na -1.
Ipak, u 28’ Gračanica kod rezultata 14-11 ima penal koji ne realizuje Tomić i već tada se naslutilo da Fortuna večeras neće maziti našu momčad.
Inače bio je to već 3.promašeni penal, istina jedan smo iz odbijanca poentirali.
Do kraja poluvremena Ljubušaci su uspjeli smanjiti na 14-12 i bilo je jasno da nam predstoji izuzetno težak zadatak u drugom dijelu.
Što se tiče prvog poluvremena igrali smo dosta nervozno, rastrzano, sa dosta grešaka u odbrani, a golmani su bili totalno indisponirani sa samo jednom odbranom.
Sa druge strane mladi golman Mandić bio je izvrstan.
Drugi dio susreta otvaraju Skauti novim pogotkom, a mi u tom periodu na početku drugog dijela susreta nemamo nikakve ideje i generalno izgledali smo dosta loše na terenu.
I onda slijedi odlična igra u odbrani, probudio se golman Bosić, na noge je ustala gračanička publika i od 38’ do 45’ pravimo veliku seriju 4-0 i vodimo 18-13.
Igrači Izviđača skoro cijelo drugo poluvrijeme bili su potpuno izgubljeni u napadu, ali izuzetno tvrdi u odbrani.
Koliko god su jalavo i bezidejno napadali, skoro stalo ulazeći u pasivan napad, isto tako su bili ratoborni i angažovani u fazi odbrane.
U 49.minuti nakon što smo jeftino prodali jednu loptu, kažnjeni smo drugim golom iz kontre koji je postigao Marko Buntić i smanjio na 18-14, te prekinuo našu seriju.
Sa dva vezana gola dolazimo u 57’ na 20-14, a da smo prije toga bar 6-7 puta propustili prilike da mnogo ranije ostvarimo tu prednost.
U 58’ igrač gostiju Jozinović čini grub prekršaj na Mehmedoviću, sudije sviraju penal, naš igrač Tomić nepotrebno ulazi u raspravu sa Jozinovićem koji ga nesportski udara i u jednom trenutku dolazi do opšteg meteža i naguravanja među igračima.
Zahvaljujući objema klupama i službenim osobama, situacija se ubrzo smirila, a nakon svega isključeni su Tufekčić kod Gračanice i Kos kod Izviđača.
Ubrzo utakmica je nastavljena, a Mehmedović koji je u 2.dijelu do tada realizovao 3 penala, imao je priliku da odvede Gračanicu na +7 u tom već opisanom 58’.
Međutim, ponovo se isprječio odlični Mandić koji je pročitao namjeru našeg igrača i trasirao put ka željenom rezultatu.
Izviđač je zatim krenuo u napad sa svega tri igrača u polju, nasuprot šest naših momaka.
Omaleni Vukšić pobjegao je na desno krilo, Mehmedović ga je neshvatljivo pustio da šutira i Ljubušaci su u 58’ postigli svoj 3. ali zlata vrijedan gol u drugom dijelu za 20-15.
Do kraja utakmice, ekipe su se brzo kompletirale, a mi smo uspjeli postići još dva “pirova” gola, ovaj drugi 6’’ prije kraja, za konačnu, ali nedovoljnu pobjedu 22-15.
Naši momci su zaista ostavili posljednji atom snage, odigrali pravu mušku utakmicu, ali moramo priznati da smo imali previše grešaka u fazi napada i lošu odbranu u prvom poluvremenu.
Ekipa Izviđača, takođe je dala sve od sebe i kad saberemo rezultat oba meča, treba gostima čestitati i poželiti sreću u nastavku takmičenja.
Gračanička publika i večeras je bila naš 8.igrač i dala je veliki doprinos našoj pobjedi.
Nažalost, moramo konstatovati da je Izviđač zasluženo prošao u ovom dvomeču, a mi se okrećemo utakmicama u Premijer ligi, koja starta od idućeg vikenda.