Prvo poluvrijeme ponudilo je maksimalno angažovanu igru našeg tima koji ništa nije prepuštao slučaju.
Dobro smo otvorili utakmicu i već po isteku 10’ imali smo prednost 7-2.
Drina se za trenutak uspjela vratiti i pri rezultatu 8-5 imala napad i za -2.
Međutim, naši momci su se odbranili i serijom 3-0 natjerali trenera gostiju Nedeljkovića na prvi time-out, a igrao se 21.minut.
Najveću prednost i napad koji nismo iskoristili imali smo u 30’, a bilo je 15-7.
Nakon toga, gosti su postigli gol, a mi nakon time-outa 7’’ prije kraja poluvremena nismo uspjeli u svojoj zamisli, pa se na odmor otišlo rezultatom 15-8.
U drugom poluvremenu mjenjamo tri igrača, ali i sistem igre, što se posebno odrazilo u odbrani.
Istina, taj dio susreta otvaramo sa dva gola, ali uzvraća i Drina pa je u 40’ rezultat 19-12, a razlika je kao na kraju prvog poluvremena.
U 50’ rezultat je 24-19 i bilo je očigledno da pojedini igrači koji su ušli u igru nisu opravdali očekivanja, a sa druge strane Drina je igrala angažovano i borbeno.
Međutim, brzo su se naši redovi konsolidovali, pa na kraju utakmica završava zasluženom i sigurnom pobjedom 30-21.
I na koncu moramo pomenuti da je u drugom poluvremenu, što je rijetkost na našim terenima, golman gostiju Janković u nekoliko navrata dobio ovacije gračaničke publike za izvanredne odbrane.