Večeras u Ljubuškom domaćin je potpuno zasluženo slavio protiv naše u većem dijelu susreta indisponirane ekipe.
Početak meča počeo je izvanredno po nas i već u 6’ imali smo prednost 1-5.
Umjesto da nastavimo u istom tempu, počinjemo solirati i upuštamo se u trku sa mladom ekipom Izviđača, pravimo niz nepotrebnih tehničkih grešaka i za tili čas domaćin u 12’ vodi 7-6.
Sa dva vezana gola vraćamo prednost, a posljednje izjednačenje bilježimo u 21’ kada je bilo 11-11.
Tada prvi puta domaćin odlazi na +2, u 29’ Izviđač ima i +4, a na odmor se odlazi sa rezultatom 18-15.
Ekipa koja je prije 21 dan za poluvrijeme u Gračanici dala svega 3 gola, večeras nam je natrpala 18, što najbolje ilustruje kakvu smo jadnu odbranu igrali.
Drugo poluvrijeme počinje sa po jednim golom na obije strane, a onda slijedi serija domaćina 3-0 za rezultat 22-16 u 38’.
Nakon toga sa dva vezana gola, vraćamo nadu da možemo ugroziti domaćina, ali ne realiziramo napad za -3.
Naprotiv, nakon toga, Izviđač odmah vraća prednost na +6.
Ponovo u 45’ imamo -4 i donekle smo bili u igri, a trebao nam je jedan lagan gol ili odbrana, pa da se i u redove domaćina uvuče nervoza.
Međutim, zahvaljujući našim početničkim tehničkim greškama Skauti prave seriju 5-0 i odlaze na ubjedljivih i za nas sramnih 30-21, a igrao se 52’.
Do kraja utakmice, uspjeli smo ublažiti poraz i postaviti konačan rezultat 33-27.
Na kraju treba istaći izuzetno korektan i sportski odnos svih predstavnika RK”Izviđač”, kao i publike u Ljubuškom koja je bila velika podrška domaćim igračima.
Dakle, imali smo sve uslove za igru i rezultat, ali smo večeras odigrali ispod svakog nivoa.
Posebno smo dužni ostali navijačkoj skupini od 20 članova, koja je ponovo o svom trošku prevalila dug put da nam bude podrška.
Nemamo puno vremena za tugovanje, svakako ćemo analizirati sve greške i pokušat se što bolje pripremiti za subotnju utakmicu protiv neugodne Sloge iz GV/U.
Do kraja prvenstva ima još 12 kola i treba se potruditi da ispravimo večerašnje greške.
Nije problem izgubiti, ali način kako smo mi večeras igrali i izgubili je sramotan i nedopustiv.