Večeras u Gračanici, naši momci u 3.pripremnoj utakmici ugostili su Slobodu iz Tuzle.Solari su bili oslabljeni neigranjem prvotimaca Klisa i Ovčine, pa smo stoga mi važili za blage favorite u ovom susretu.Sjajno otvaranje naše ekipe i početno vođstvo 3-0, gosti su anulirali već u 8’ kada serijom 0-3 poravnavaju na 5-5.Naši momci ponovo prelaze u vođstvo i održavaju prednost od 1 do 2 gola razlike, da bi pred kraj prvog dijela poveli 17-14. Ipak Tuzlaci su smanjili na 17-15 i propustili posljednji napad za potpuni rezultatski priključak.Ocjena prvog poluvremena za obje ekipe je odličan, sobzirom na fazu pripremnog perioda. Igralo se brzo, agresivno i efikasno, a igrači su se ponašali i borili kao da se igra derbi utakmica za bodove.Prvo poluvrijeme u našoj ekipi obilježili su odlični Đorđe Bosić na golu i kapiten Omer Mehmedović koji je za prvih 30’ postigao čak 6 golova.Drugo poluvrijeme počinje smanjenjem našeg vođstva i sa po jednim golom na obije strane. Nakon toga slijedi futiozna serija naše ekipe od 5-0 za najveće vođstvo 23-17 u 42’ pa je trener gostiju Davor Kadić primoran da u tom periodu zove drugi time-out.U tim trenucima djelovali smo mnogo svježije, uigranije i Sloboda je bila u bezizlaznoj situaciji.Međutim, zahvaljujući probuđenom golmanu Stojanoviću, nastupa period igre u kojoj su gosti dominirali i serijom 0-4 došli na samo -2, a igrala se 46’ kada je rezultat bio 23-21. Našim momcima ništa nije polazilo za rukom u napadu, a sve je počelo neuspješnim lobom koji je pokušao večeras izvanredni Adi Džinović. Nastavio je Mehmedović mlakim i neizgrađenim udarcem i gosti su to znali kazniti.Od te 46’ narednih 5 minuta, oba golmana su sjajno odrađivali svoj posao, a naročito se istakao naš golman Jasmin Hušić. Novom serijom 3-0 i vođstvom 26-21 u 53’ praktično je riješen pobjednik ovog odličnog meča. Na kraju završilo je zasluženom pobjedom Gračanice 29-25, čime smo pokazali da se na nas mora ozbiljno računati i u narednom prvenstvu. Sloboda se večeras predstavila u odličnom izdanju i uz sjajne klasne igrača Edina Klisa i Alena Ovčinu sigurno će biti jedan od glavnih pretedenata za sam vrh.