Večeras u Gračanici odigrali smo našu 6.pripremnu utakmicu protiv sportskih prijatelja iz Visokog.U našem sastavu zbog ozljede zadnje lože nije nastupio Darko Ilić (mada je bio u sastavu) i ranije operisani Boris Bosić.Sa druge strane za Visočane nisu nastupali Eldin Travančić zbog obaveza na fakultetu i Adnan Harmandić koji je danas obnašao samo ulogu trenera i nije nastupio kao igrač.Gosti su poveli 0-1, nakon čega slijedi naša serija 3-0, a potom poravnanje 3-3. Posljednje izjednačenje bilo je 4-4 u 12’ nakon čega slijedi naša serija 5-0 za ubjedljivo vođstvo koje smo održavali do kraja.U početku utakmice obije ekipe igrale su dobru odbranu, naročito naši momci, ali su u fazi napada pravili tehničke greške, a i golman gostiju Sirčo odlično je branio, te je otvaranje proteklo u izjednačenoj utakmici.Nakon toga, zaigrali smo još čvršću odbranu, smanjili smo greške u napadu, pa gostima nije pomogao ni time-out pozvan u 15’ pri rezultatu 7-4.Nakon toga slijede serije, 0-2, 2-0, 0-3 i zaostatak gostiju od -2, da bi poluvrijeme završilo rezultatom 13-10.Drugo poluvrijeme otvaramo sa dva gola za vođstvo 15-10, da bi u 37’ rezultat glasio 17-11. Slijedi period igre gdje se igra gol za gol, a nakon još jedne naše serije u 54’ imamo velikih 27-19.Posljednjih par minuta trener Damir Doborac u igru uvodi mlade snage, a naš najstariji igrač na terenu u tim trenucima bio je 20-to godišnji kapiten Omer Mehmedović. Sa druge strane trener Adnan Harmandić takođe je mnogo rotirao kako u toku utakmice, tako i u završnici utakmice kada su nastupili mlađi igrači.Na kraju završilo je 28-24 za naše momke koji su večeras realno bili bolji.Treba istaći činjenicu da je ovo Bosni tek druga pripremna utakmica i da su Visočani u trenažni proces ušli čak 14 dana poslije naše ekipe.Sigurni smo da će Faraoni do 26.09. posložiti sve kockice i da će u kompletnom sastavu biti jedan od kandidata za vrh.Našim gostima zahvaljujemo se na fer i korektnoj igri i želimo im sretan povratak kući.