Utakmicu bolje otvaraju domaći igrači i već u 8’ vode 4-1. Atipičnom, dubokom i agresivnom odbranom 4-2 uspjeli su da poremete naš protok lopte i zbune naše igrače. Ipak do 17’ uspjevamo se konsolidovati i serijom 0-3, poravnati na 6-6.Maglaj i u nastavku susreta ne odustaje od svog načina igre i održava prednost, koja je u 26’ iznosila maksimalnih 13-9, plus napad za Maglaj.Ipak u posljednjim minutama prvog dijela uspjeli smo napraviti još jednu seriju 0-3 i vratiti se u igru.Drugo poluvrijeme otvaramo izjednačujućim golom, nakon čega Maglaj pravi razliku od +2. Do novog poravnanja 17-17 stižemo u 39’. Od tog momenta pa sve do 54’ gledamo pravu rovovsku borbu. Naime, igra se gol za gol kada gledamo čak 7 izjednačenja, a svaki puta u vođstvu su bili domaći. U momentima kada smo mi imali napad i priliku da prelomimo utakmicu nismo bili dovoljno koncentrisani i efikasni. Jednostavno nije bilo igrača da preuzme odgovornost i povede ekipu.U samom finišu utakmice Maglajlije imaju više umješnosti i želje i sa 3 vezana gola rješavaju pitanje pobjednika. U tim trenucima golman Džanbegović zaključao je svoj gol, a mi smo na kraju samo uspjeli ublažiti poraz. Potpuno zaslužena pobjeda Maglaja koji je večeras dokazao da ne pobjeđuju favoriti na papiru, nego srce na terenu.Mi se okrećemo novoj utakmici protiv Leotara u srijedu, a Maglaju čestitamo i želimo puno sreće u nastavku prvenstva.