Večeras u GV/U slavili smo prvu ovosezonsku gostujuću pobjedu, potpuno zasluženo.
Ne želeći da umanjimo vlastiti uspjeh i zaslužen trijumf, ali bilo je primjetno da su na igračima Sloge evidentne posljedice bolesti nekoliko igrača i petnaestodnevna izolacija ekipe prozrokovana virusom COVID-19.
Zaista, želimo igračima Sloge da što prije prebrode ovu tešku situaciju i vrate se u punom kapacitetu i ponovo budu ono što su bili u protekle dvije sezone u BH rukometu.

Što se same utakmice tiče, Sloga je povela 1-0 i sve drugo bilo je u znaku naše ekipe.
Prvo osjetnije vođstvo imali smo u 14’ kada je bilo 4-8.
Spuštali su domaći našu prednost na -2, ali je poluvrijeme završeno našim vođstvom 11-15.
U drugom poluvremenu uspjeli smo prvih desetak minuta da izdržimo pritisak i pokušaje domaćina da uhvati priključak, pa u 38’ bilježimo našu prednost 14-17.
Zatim slijedi naša serija 0-4, a u tim trenucima na našem golu briljirao je Hušić. Nakon postignutog gola Sloge, pravimo novu seriju 0-3, a isti scenario, ponovio se još jednom za maksimalnih 16-27 u 56’.
Na kraju utakmica je završena rezultatom 18-28 za ubjedljivu i sigurnu pobjedu.