Večeras u Gračanici gledali smo zaostalu utakmicu 9.kola između naše ekipe i sigurno jedne od najkvalitetnijih ekipa Premijer lige, osvajača KUP-a BiH, tuzlanske Slobode.

Susret bolje otvaraju gosti vođstvom 1-3.
Ubrzo, naši momci konsoliduju redove i u 16’ vodimo 7-5.
U toj fazi utakmice primili smo dva gola iz kontri, a u prvom dijelu mi nismo realizovali svoje dvije kontre preko Mehmedćehajića.
Nakon serije 1-4 u 20’ Tuzlaci ponovo imaju prednost 8-9.
Slijedi period igre u kojem pravimo mini seriju 5-2 i imamo praktično u zadnjim minutima prednost 13-11.
Međutim, prvo neshvatljivo griješimo u odbrani, primamo gol kada su dva igrača Slobode ostali potpuno sami.
Nakon toga, pravimo probijanje u napadu, što Sloboda ponovo kažnjava.
Ni naš posljednji napad ne realizujemo preko Džinovića, pa Sloboda ima, ali ne koristi posljednji napad za potpuni preokret.
Drugo poluvrijeme otvaramo furiozno i nakon 39’ vodimo 19-14, kada trener gostiju Davor Kadić poziva time-out.
Premda je u tom trenutku bilo još dovoljno vremena da se ekipa Slobode vrati u igru, to im večeras nije pošlo za rukom.
Praktično svaki naš izgrađeni napad je prolazio, a sa druge strane razbranio se i golman Hušić koji je zaključao naš gol.
U par navrata imali smo prednost i od +8 golova, a na kraju je završilo 31-25, moramo biti neskromni pa reći potpuno zasluženo.
Oba trenera na kraju utakmice priliku su dali i mlađim igračima.
U našim redovima debitovao je mladi golman Hadžihasanović koji je danas napunio 17.rođendan, a ono što nas posebno raduje je i gol Borisa Bosića koji se vratio nakon operacije.
Čestitamo igračima Slobode na fer i sportskoj igri, a mi se okrećemo subotnjem meču protiv Iskre.