Večeras u Gračanici, banjalučki Borac pretrpio je prvi poraz u ovogodišnjem prvenstvu.
Moramo biti neskromni, pa reći potpuno zasluženo jer smo vodili 59 minuta, a ako se zna kroz šta prolazimo i da smo posljednjih dana u klubu najmanje pričali o rukometu uspjeh je još i veći.

U ponedeljak nismo trenirali, bili smo kolektivno na dženazi u Cazinu, a i večeras naše misli bile su sa našim saigračem Jasminom Hušićem.

Prvo poluvrijeme naši momci odigrali su skoro pa bez greške.
Odlična odbrana, munjevite kontre, smišljene akcije, karakteristika je naše igre u prvih 30’.
Nakon otvaranja susreta i izjednačene igre, serijom 4-0, već 9’ imamo prednost 8-3.
Do kraja poluvremena na svaki gol Borca uzvraćali smo istom mjerom ili smo vezali po dva gola.
Banjalučani su napravili samo jednu mini seriju 0-2 u finišu prvog dijela koji je završen rezultatom 17-10.
U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika na terenu.
Igrači Borca, izašli su odlučni da utakmicu dobiju.
Samo otvaranje ovog dijela utakmice bilo je izjednačeno, ali nakon serije plavo-crvenih 0-3, Borac je spustio našu prednost na 20-16, a igrao se tek 36’.
Mi smo igrali blago i nismo bili dovoljno agresivni u odbrani.
Zatim slijedi dio susreta kojeg karakteriše igra gol za gol, nakon čega Borac pravi seriju 1-4 i u 50’ ima samo gol zaostatka 25-24.
Prije ovih dešavanja u 40’ povrjedio se stub naše odbrane Nikola Perović koji do kraja utakmice nije bio u stanju nastaviti susret.
U ovom periodu igre fenomenalni golman Bosić u prvom poluvremenu, potpuno je stao, a sa druge strane izvanredno je zabranio Slađan Subotić.
Naši momci se ne predaju pa sa dva vezana gola ponovo prave razliku od +3, koju održavamo do 53’ i rezultata 29-26.
Borac je tada zaigrao još jaču odbranu, primorao nas je na niz tehničkih grešaka i brzim, osmišljenim napadima rešetao našu mrežu, pa je nakon serije 0-4, prvi puta poveo 29-30, a igrala se 57’.
Kad su svi pomislili da je naš otpor slomljen i da bodovi idu lideru u Banjaluku, naši momci izvukli su zadnje atome snage i do kraja požrtvovanom odbranom i sigurnim napadima preokrenuli rezultat na 32-31.
Posljednji naš napad izveli smo u 60.minutu, a nakon solo prodora poentirao je Boris Bosić.
Nakon toga, Borac je imao 30” i napad za remi, ali ga nije iskoristio.
Sedam sekundi prije kraja trener Doborac uzeo je time-out, nakon čega smo uspjeli sačuvati loptu i nakon zvuka sirene postići još jedan, nepriznati gol.

Čestitamo svim akterima večerašnje utakmice koja je opravdala epitet derbi susreta.