Večeras u Visokom odigrali smo utakmicu 12.kola PML protiv ekipe Bosne.
Naša ekipa nastupila je bez golmana Hušića i Perovića, Bosna nije mogla računati na Baltu i mladog Adnana Jamaković.

Nakon sjajnog otvaranja utakmice i početnog vođstva 1-5, strateg domaćih Jamaković već u 5’ pozvao je time-out.
Nakon toga, Bosna je vezala dva gola, a potom je slijedio period igre u kojem se igralo gol za gol, pa u 13’ bilježimo rezultat 6-8.
Odličnom igrom u oba pravca pravimo seriju 0-3, ali istom mjerom uzvraćaju domaćini pa je u 20’ rezultat 9-11.
U narednim napadima obije ekipe zabijaju po jedan gol, a onda u periodu od 22’ do 30’ radimo seriju 0-6 i na odmor odlazimo sa visokom razlikom 10-18.
U ovom periodu igre domaćini nisu iskoristili dva penala.
U drugo poluvrijeme ušli smo “kilavo”, nije bilo potrebne energije u završnici napada i već u 36’ naša prednost se prepolovila na 15-19.
Trener Doborac pozvao je time-out i “podsjetio” svoje igrače da utakmica još nije gotova i da iz škole zvani Borac nismo ništa naučili.
Uslijedila je naša serija 0-5 i vođstvo 15-24 kada je bilo jasno da bodovi idu u Gračanicu.
Do kraja utakmice, obije ekipe odrađivale su posao, trener Doborac u zadnjim minutama dao je priliku svim igračima da zabilježe nastup, a završilo je ubjedljivo i zasluženo 22-31 za našu ekipu.

Ekipi Bosne zahvaljujemo na fer i korektnoj igri i želimo im da što prije izađu iz rezultatske krize, a mi se okrećemo novom susretu.