U 1.pripremnoj utakmici večeras u Gračanici naši momci odmjerili su snage sa gostima iz Živinica.
Sve do 19.minute ekipe su se smjenjivale u vođstvu da bi u 19’ Konjuh poveo 7-9.
Održavali su gosti prednost od 1-2 gola razlike sve do 29’ minuta kada smo nakon izjednačenja poveli 13-12.Imali smo priliku i za +2, ali smo jednom od mnogobrojnih tehničkih grešaka poklonili loptu u ruke igračima Konjuha, koji su iz polukontre zabili za nerješen rezultat na poluvremenu.
Prvo poluvrijeme karakterisale su mnogobrojne tehničke greške i nesporazumi saigrača u igri sa obije strane.
Bilo je vidljivo da igrači skoro mjesec dana nisu imali nastupa, ali ono što je važno osjetila se želja kod obiju ekipa da pruže svoj maksimum.
Konjuh bolje otvara drugi dio i stvara ponovo prednost od 2 gola razlike, ali serijom 3-0 u 40’ vraćamo prednost na 19-18.
U 45’ prvi puta imamo i +2, kada je bilo 22-20.
Nakon nekoliko grešaka sa obije strane trener gostiju Omerefendić poziva time-out na isteku 47’.
Nakon toga, igrači Konjuha u ishitrenim napadima ponovo prave nekoliko tehničkih grešaka, što naši igrači vješto koriste pa serijom 4-0, odlaze na 26-20 u 50’ kada trener gostiju nezadovoljan pristupom poziva novi time-out.
Na kraju utakmica je završena našom pobjedom 31-27 u igri koja ima još dosta, dosta prostora za poboljšanje.
Bila je ovo dobra prilika za oba trenera da daju šansu svim igračima, stim da u našoj ekipi večeras nisu nastupili Dželilović i Ilić koji su na poštedi.