Danas u Tuzli odigrali smo 2.pripremnu utakmicu u sklopu priprema za proljetnu sezonu.
Samo otvaranje utakmice prošlo je u izjednačenoj borbi u kojoj smo mi imali stalno preimućstvo.
Uglavnom održavali smo minimalnu prednost, a samo u jednom trenutku vodili smo 4-2.
Takav meč gledali smo do 18’ kada Sloboda prvi puta prelazi u vođstvo 10-9.
To kao da daje dodatno samopouzdanje domaćinima pa u narednim minutama igraju sve bolje.
Trener Doborac u 25’ kod rezultata 15-11 poziva time-out, ali ni predah, ni savjeti ne utiču na naše momke.
Nastavljamo sa tehničkim greškama u napadu, uz katastrofalnu odbranu i Sloboda do kraja poluvremena odlazi na maksimalnih 18-12.
Bilo je to groznih 12 minuta u oba pravca.
Ni početak drugog poluvremena nije donio ništa bolje izdanje.
U 42’ trener Doborac poziva i 2.time-out kod rezultata 23-15.
Nakon toga pravimo seriju 0-3 igramo mnogo bolju i jaču odbranu, pa na terenu počinju i prve varnice među igračima.
Trener domaćih Đug poziva time-out u 50’ kod rezultata 25-20.
U nastavku igre, igra se gol za gol, a zahvaljujući našim greškama u napadu Sloboda ponovo odlazi na +8.
Iskusni igrači Slobode u napadu su pametno čuvali loptu, igrali do pasivnog, a nerjetko su ti napadi završavali golom ili penalom (ukupno 9).
Na kraju utakmica je završena rezultatom 30-23 za Slobodu, potpuno zasluženo, u utakmici u kojoj smo samo na momente pokazivali svoje mogućnosti, ali za bolji rezultat trebalo je mnogo više borbenosti, požrtvovanja i prisebnosti.
Bila je ovo dobra lekcija pred nastupajuće zvanične susrete koji će rezultatski biti mnogo važniji od ovog.