Danas u Gračanici odigran je XVIII Memorijalni turnir Halid Žunić u čast prerano preminule legende gračaničkog rukometa.
Učešće su uzele ekipe RK”Sloboda 2”, RK”Gradačac” i RK”Gračanica”.
Delegacija RK”Gračanica” danas je posjetila mezar rahmetli Halida Žunića i položila cvijeće.

U sklopu turnira odigrane su tri utakmice:
RK”Gračanica”-RK”Sloboda 2” 29-27 (14-15)
RK”Gradačac”-RK”Sloboda 2” 35-21 (18-10)
RK”Gračanica”-RK”Gradačac” 38-28 (20-16).

Konačan poredak:
1. RK”Gračanica”
2. RK”Gradačac”
3. RK”Sloboda 2

”Najbolji strijelac: Harun Đana, RK”Sloboda 2”
Najbolji igrač: Adi Džinović, RK”Gračanica”

U prvoj utakmici naši momci savladali su
Slobodu 2 rezultatom 29-27 (14-15).
Trener Doborac izrotirao je sve raspoložive igrače koji su samo na momente odigrali dobro.
Uporna i žilava, mlada ekipa Slobode 2, pružila je odličan otpor u neizvjesnoj utakmici koja je riješena u samom finišu.

U drugom susretu rukometaši Gradačca boljom igrom tokom cijelog susreta zasluženo su savladali Slobodu 2, rezultatom 35-21 (18-10).
Mladi igrači iz Tuzle nisu imali snage da ponove još jednu dobru utakmicu, ali su svakako danas ostavili dobar utisak.
Gradačac je u ovom susretu pokazao da se ozbiljno priprema za nastavak prvenstva u Prvoj ligi Federacije i odlučujući meč u Zenici protiv Čelika koji će najvjerovatnije odlučiti putnika u Premijer ligu.

U trećoj utakmici koja je praktično odlučivala pobjednika ovogodišnjeg Memorijala naši momci sastali su se sa ekipom Gradačca.
U prvom dijelu igralo se brzo sa obije strane, rezultat je bio neizvjestan, a nakon našeg početnog vođstva 2-0, Gradačac je u 15’ imao prednost 8-10.
Ipak do kraja poluvremena uspjeli smo vratiti prednost i na odmor otići sa rezultatom 20-16.
U ovom dijelu utakmice Gradačac je pokazao da nije slučajno na vrhu tabele Prve lige Federacije.
Što se tiče naše ekipe, napad je bio solidan, ali u odbrani smo igrali jako slabo što najbolje ilustruje 16 primljenih golova za 30’.
Početak drugog dijela donosi neefikasnu igru sa dosta grešaka na obije strane.
Mi vežemo dva gola, pa već na isteku 35’ trener Dado Doborac poziva time-out.
U nastavku utakmice brzo smo stekli +7, ali je Gradačac napravio seriju 3-0 za rezultat 24-20.
Nakon toga, igračima gostiju kao da ponestaje snage i ideja, pa naši momci boljom igrom povećavaju rezultat i privode susret kraju.
Završilo je 38-28 za Gračanicu.

Gostima se zahvaljujemo na dolasku, fer i korektnoj igri, a nadamo se da ćemo idući turnir igrati pred našom publikom.